Ei ole palju neid spordiriiete valmistajaid, kes võivad öelda, et neil on üheaegselt 14 uuenduslikku tehnoloogiat kasutuses. ODLO puhul see nii on ja just sellepärast võivad nad öelda, et on alati sammu võrra teistest ees! Seda võimaldab oma labori olemasolu uute tehnoloogiate ja materjalide välja töötamiseks ning koostöö teiste uuenduste loojatega.

Tehnoloogiate nimetused võivad olla pisut keerulised, seepärast selgitamegi lähemalt, mida üks või teine tehnoloogia endas sisaldab. See annab ka aimu, milline toode just enda lemmikala harrastamiseks valida.

Kaitse külma eest vähendades riiete kaalu

Suurendada kaitset külma eest vähendades riiete kaalu on tõenäoliselt igavene väljakutse. Odlo on astunud mitu sammu lähemale selle eesmärgi suunas.

I-Thermic on rõivasse integreeritud intelligentne termoregulatsioonitehnoloogia, mis teab, millal kandjat soojas ja mugavalt hoida. Nutikad mikrokliima andurid analüüsivad kandja kehasoojust ning suudavad seda reguleerida. I-Thermic on kõige arenenum olemasolev aktiivkütte tehnoloogia, mis on valminud koostöös Clim8 ja Twinery’iga. See annab kandjale täieliku kontrolli oma mikrokliima üle, lisamata mahukaid kihte. Eriline on see, et termosensoreid juhib kasutaja nutitelefoni rakendus. Kõik andurid on sujuvalt integreeritud kanga kiududesse ja asetsevad keha tundlikes piirkondades, hoides kandjat soojas ka paigal seistes või suusatõstukil istudes.

S-Thermic on aga täiustatud kihtkonstruktsioon, mis ühendab uuendusliku sünteetilise G-Loft® soojustuse ja väga hingavad välimised kihid. Tänu sellele on võimalik optimaalne isolatsioon väliskliimast. S-Thermic hoiab soojas ja niiskuse eemal. See seab uued standardid soojustusele niiskuse ärajuhtimisel ning ühendab kõrge kokkusurutavuse ja silmapaistvad soojuse säilitamise omadused. Teiste sünteetiliste isolatsioonimaterjalidega võrreldes suudab G-Loft® enamat, säilitades oma omadused ka märjana, näiteks nagu meriinovill ning ületades selgelt teisi hingavuse ja isolatsiooni omaduste poolest. Võib öelda, et see tehnoloogia on võrdne sulesoojustuse tasemega. Lisaks on soojustus veniv. G-Loft® hoiab ära ülekuumenemise ja tagab rõiva kerge kaalu. Soojustuse kiudkomposiit on puhas ja vastupidav. See avaldab muljet pehme tunde, äärmise soojuse ja kergete omadustega.

N-Thermic on täiustatud kihtkonstruktsioon koos loodusliku suleisolatsiooniga, mis pakub ülimalt kerget soojust. Tänu sellele on tagatud optimaalne mugavus madalamal aktiivsustasemel. N-Thermic on lojaalne looduslikule isolatsioonile – sulgedele. Sulesoojustus pakub endiselt looduse parimat sooja ja kaalu suhet. See looduslik materjal pole aga mitte ainult väga kerge ega hoia hästi soojust, vaid pakub tihedaks pakkimiseks ka suurepärast kokkusurutavust. Nii on selle tehnolgoogia abil valmistatud riideid igale poole mugav kaasa võtta. N-Thermic termosüsteem sobib ideaalselt lihtsate aktiivsete tegevuste puhuks, kus peamisteks prioriteetideks on mugavus, kergus ja suurepärane isolatsioon.

A-Thermic on Odlo uusim avastus kehasoojuse hoidmiseks sooja pesu valdkonnas. Kangale lisatud nanosüsisiniku komponendid võimaldavad riideid kehasoojusega väga kiiresti – vaid sekunditega – üles soojendada. Soojus salvestub kangas ja kangas omakorda kiirgab seda ka tagasi suheldes nii loomuliku kehasoojusega. Kangas on ülipehme ja seda on väga mugav kanda. See spordipesu on meeldejääv esimesest pilgust A-Thermic võrelise kanga struktuuri tõttu, mis annab pesule ainulaadse ilme. Võrreldes Odlo Originals sooja pesuga on A-Thermic 40% soojem, kaaludes samas vaid 65% Originalsi materjali kaalust.

Ceramiwarmi edu saladus peitub aga kanga kiududesse lisatud soojust peegeldavates keraamilistes osakestes. Üllatuslikult muudavad need kanga imepehmeks. See termotehnoloogia salvestab ja peegeldab kuni 3 kraadi rohkem soojust kui tavalised polüesterkangad. Kangas on hingav, ülimalt kerge ning võimaldab liigsel soojusel ja higil välja pääseda.

Yakwarm on tehnoloogia, milles mängib olulist rolli jakivill, mis pärineb mägedes elavatelt jakkidelt ehk pikakarvalistelt metsikutelt mägiveistelt Kesk-Aasias. Jakivillakiud segatakse polüesterkangasse, see muudab kanga soojemaks, pehmemaks ja hingavamaks. Jakivilla õõnsad kiud on isolatsiooni, hingavuse ja kuivamiskiiruse poolest üle ka kõige peenemast meriinovillast. Merinovillaga võrreldes on jakivilla ja polüesterkanga segu 40% soojem, 66% hingavam ja kuivab 17% kiiremini.

Edasi aga vaatame lähemalt, millised tehnoloogiad tagavad:

  1. et kehatemperatuur oleks sportimiseks täpselt õigel tasemel
  2. et poleks ebameeldivat lõhna
  3. et riided oleksid ilmastikukindlad.

Kui soovid jahutust

Keegi ei taha, et sportides hakkaks liiga külm, kuid samas ei soovi keegi ka liigset palavust. Seepärast pöörab Odlo tähelepanu ka jahutavate omadustega toodetele.

Keha on ju bioloogiline ime, mille eest tuleb tipptingimustes püsimiseks tähelepanelikult hoolitseda. Väiksematelgi muutustel võib olla suur mõju. Kui keha soojeneb rohkem, kui ühe kraadi võrra, tekib väsimus. See võib tähendada ka erinevust võitmise ja kaotamise vahel.

Ceramicool on aktiivse jahutustehnoloogiaga kangas, mis jahutab naha temperatuuri kuni 1°C võrra. Aktiivne jahutustehnoloogia tähendab, et see avaldab mõju kohe, kui alustate sportliku tegevusega. Kangasse on integreeritud keraamilised ühendid, mis eraldavad soojust ja saadavad seeläbi liigse kehasoojuse nahast eemale. Kangas ise on üllatavalt pehme ja kerge ning ülihea hingavusega.

Linencool on aga kõige paremini toimiv looduslik segukangas Odlo valikus. Lina on looduslikest kiududest kõige tugevam ja vastupidavam, sel on loomulik jahutav efekt ning kerguse tõttu pakub see enneolematut mugavust. Linane polüestrisegu tagab suurepärase õhu läbilaskvuse optimaalseks niiskuse juhtimiseks ja loomulikuks jahutamiseks. Polüesteriga segatud lina annab kangale naha jahutamise eelise kuni 0,5°C võrreldes polüesterkangaga.

Esimene kiht alati värske

Kui treeningut segavaks faktoriks on higilõhn, siis Odlo on leidnud lahenduse ka sellele probleemile.

ZeroScent on nimelt jätkusuutlik lõhnavastane tehnoloogia, mida toetab HeiQ FRESH. ZeroScent võimaldab sporti nautida täiel määral, sest ei lase higilõhnal esile pääseda. Lõhnavastane tehnoloogia toimib 100% orgaanilisel baasil ja takistab higilõhna riidekiududesse tungimist. Higistamata ei saa jõudlust parandada ega end vormis hoida – see on täiesti tervislik ja loomulik, aga higilõhn ei ole enamasti meeldiv. Kasutades ZeroScent tehnoloogiaga valmistatud tooteid pole vaja enam ebameeldiva aroomi pärast muret tunda.

Kaitstud vihma ja tuule eest

Spordiriiete puhul on üheks oluliseks faktoriks ilmastikukindlus – pealisriided peavad hoidma kinni vihma, lörtsi ja tuult, kuid samas õhku läbi laskma.

Dualdry Waterproof veekindel materjalitehnoloogia kuulutab uut ajajärku matka-, jooksu- ja rattariietuse ilmastikukaitse osas, sest selles on ühendatud ülim hingavus ja veekindluse tasakaal – materjal pakub hingavust 50 000 MVP-d ja veepidavust 20 000 mm. Koos on need kõrgeimad näitajad, mis hetkel üldse olemas! Tänutäheks teenis Odlo selle eest kuldse auhinna ISPO tootjate messilt.

Dualdry Water Resistance tähendab parimat vastust muutlikele ilmoludele. Selle tehnoloogiaga valmistatud riided on ülikerged ja hõlpsasti kokkupakitavad, kuid pakuvad see head ajutist kaitset, kui ilm muutub kehvaks.

Active Spine

Kui räägime spordiriiete kõrgtehnoloogiatest, siis tavaliselt mõeldakse, et need suudavad tagada hea hingavuse, hoida soojas ja kaitsa vihma ja tuule ees. Odlo on läinud aga veelgi kaugemale ning toonud turule tehnoloogia, mis korrigeerib rühti.

Tõepoolest, rühti toetavad spordiriided on olemas. Need leiutas just Odlo, kes kasutab oma toodetes Active Spine tehnolgoogiat.See on trenniriietuse kõige uuenduslikum esimene kiht, mis üldse olemas!

Active Spine on loodud tagama dünaamilise kehahoiaku kontrolli aktiivse tegevuse ajal, aga ka pärast seda, et parandada sportlikku sooritust ja igapäevast heaolu.

Riietesse integreeritud Active Spine elemendid tagavad kehaasendi stabiilsuse, joondades õlad, selgroo ja kere. Sellega on selgroog justkui pikendatud ja rinnaõõs avatud. Selline asend suurendab hapniku omastamist ja vähendab väsimust tekitavaid lihaste võnkeid. Samal ajal saab ülakeha lisatoest stabiilsust, mis aitab ära hoida seljaprobleeme. Madal rindkere kompressioon võimaldab maksimaalset kopsupaisumist hapnikutarbimise suurendamiseks. Kehale sobiv konstruktsioon parandab vereringet ja vähendab lihaste vibratsiooni.

See ainulaadne aktiivtehnoloogia võitis ISPO tootjate messil kuldpreemia aastal 2018, mis on ülim tunnustus.

Kiiresti kuivav: F-Dry

Kõige kiiremini kuivav ODLO kangas, mis eales tehtud! Mõeldud maksimaalseks mugavuseks 365 päeva aastas. Linnaturneest kuni kõrbes avastamise ja igapäevaeluni – tänu silmapaistvale niiskuse juhtimisele ja suuremale kandmismugavusele sobivad F-Dry rõivad mitmesugusteks tegevusteks, kasvõi toas kandmiseks. F-Dry tehnoloogia hoiab kehatemperatuuri suurepäraselt reguleerituna kanga siseküljel oleva polüpropüleeni ja välisküljel asuva polüesteri tõukejõu mõjul. Niiskuse neelamise asemel surub polüpropüleen selle väljapoole, kus see aurustub, tekitades mugava jahutustunde. Ülipehme ja ülimalt kerge kangas.

Keha kliima ja mugavus: orgaaniline keha kaardistamine

Tegemist on järgmise põlvkonna kehakaardistamisega. Kombinatsioon on välja töötatud koostöös inseneri- ja disainiettevõttega Zaha Hadid Designs. Sõltuvalt sportlikust aktiivsusest ja kehaosast on kehal mitmesuguseid vajadusi. Mõned kehaosad on soojad, teised jahedad ja teatud kehaosad higistavad rohkem, kui teised. Nende, mõnikord vastandlike vajaduste rahuldamiseks ühe rõivaesemega oli väljakutseks siduda tsoonid orgaaniliselt. Võrreldes traditsioonilise keha kaardistamisega, toimub üleminek nende erinevate tsoonide vahel lihtsalt, ilma sidumiseta, õmblusteta või sisepaneelideta. Mõnel tsoonil on isoleerivad omadused, teisel seevastu eriti hingavad. Kangal on uuenduslik venivus, mis võimaldab liikumisvabadust 360° ulatuses. See omadus tuleb hästi esile põlvede ja küünarnukkide kohal.

Uuendused jätkuvad

Odlo on seadnud missiooniks luua tooteid, mis rahuldavad tulevikuvajadusi nii, et need omadused on valmis kohe kasutamiseks. See on edasiviivaks jõuks. Inspiratsiooniks maksimaalne kvaliteet, efektiivsus ja pidev innovatsioon. Väljas liikumine aastaringi on kireks, sellele lisandub pühendumus valmistada parimaid võimalikke tooteid neile, kes soovivad oma liikumisest võtta maksimumi ning samal ajal head välja näha ja ennast suurepäraselt tunda – kõik see kokku lubab uuenduste igavest jätku!

Oluline selle juures on siht aina enamate naturaalsete materjalide kasutuselevõtmiseks ning materjalide taaskasutamiseks.